Hakkımızda

Dilek Ecza Deposu, 15 Eylül 1991 tarihinde Eczacı M. Zeki TAŞÇI tarafından Antalya’da kuruldu. Küçük bir işletme olarak faaliyete başladıktan kısa bir süre sonra, hizmet ağını yeni bölgelere açılarak genişletme hamlesine ilk şubesini 1994 yılında Konya’da açarak başladı. Aynı yıl içerisinde, ithal ecza depoculuğunda bir ilke imza atarak Türk Standartları Enstitüsü’nün hizmette yeterlilik belgesine layık görüldü. 1995 yılında İhale Birimi’nin kurulması ile ilaç dağıtım ağına resmi kurumları da katarak değer zincirine farklı bir kanal ekledi. Denizli ve Aydın Şubeleri ile şube sayısını dörde çıkartan Dilek Ecza Deposu, bölgesinde en hızlı büyüyen ecza deposu oldu.

2001 yılında yaşanan tarihi ekonomik krize karşın sermaye gücünü yatırıma dönüştürerek hızla büyüyen Dilek Ecza Deposu, 5 sene içerisinde sırasıyla, İzmir, Isparta, Eskişehir, Balıkesir, Bursa, Muğla, Uşak, İstanbul, Samsun, Adana ve Mersin’e hizmet götürmeye başladı. Böylece ilaç dağıtım ağı, Akdeniz, Ege, İç Anadolu, Marmara ve Karadeniz bölgelerine genişledi. 2004 yılında “İthal Ecza Deposu” kimliğinin yanı sıra yerli ilaçları da ürün yelpazesine ekleyerek ulusal depo olma yolunda önemli bir adım attı.

Hizmet yaşamına başladığı günden bu yana, ilaç tedarik zincirinde kalite odaklı, ilkeli, rekabete ve yeniliğe açık yaklaşımı ile farklılaşmayı amaç edinen firmamız, kurum felsefesini ve organizasyon yapısını bu çerçevede şekillendirmiştir. Amacımız, bu ilkelerimizden ödün vermeden sağlıklı bir büyüme ile Türkiye’nin her köşesine ulaşabilmektir...